Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním. Chcem vedieť viac.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie v súlade s GDPR

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 908 722 270

 

" ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE "
PORADENSTVO ZADARMO – VOLAJTE +421 908 722 270

Zdravé bývanie vám poskytne len skutočne zdravý dom.

Dúfam, že mi dáte za pravdu, keď poviem že asi najlepším riešením je zdravé a úsporné bývanie, ktoré vám môže poskytnúť vlastný pasívny zdravý dom. Dlho sme hľadali to najlepšie možné riešenie. Našim cieľom bolo postaviť čo možno najúspornejší pasívny dom bez drahých a na údržbu tiež finančne náročných technológií.

Zároveň to však musel byť do maximálnej možnej miery zdravý dom pre skutočne zdravé bývanie.

Vsadili sme na prírodné materiály v pravom slova zmysle. Náš výber prírodných materiálov z ktorého sme sa rozhodli postaviť zdravý dom pre zdravé bývanie sa už po prvých testoch modelových stavieb ukázal ako správny.

Na výrobu nosnej konštrukcie používame certifikované konštrukčné KVH hranoly z prvotriedneho vysušeného a hobľovaného čistého smrekového dreva.

Prírodná tepelná a zvuková izolácia sa vyrába z ľanových vlákien.

Základné opláštenie interiéru a exteriéru robíme z panelov vyrobených z čistej vysušenej pšeničnej slamy vyrobených lisovaním za vyššej teploty a vysokého tlaku, bez zbytočných lepidiel.

Z vonkajšej strany ako fasádnu dosku používame drevovláknitú dosku vyrobenú z čistého smrekového dreva rozvláknením a následným zlisovaním a vysušením. Ako ochrana proti vlhkosti sa tieto dosky hydrofobizujú včelým voskom.

Priečky v dome sú tiež zhotovené s panelov z lisovanej čistej vysušenej pšeničnej slamy ukotvením na KVH hranoly z čistého smrekového dreva. Podobne je z tohto čisto prírodného matreriálu robená aj stropná konštrukcia, strop a izolácia stropu.

Vytvoriť zdravý pasívny dom a zdravé bývanie v ňom berieme naozaj veľmi vážne.

Sami vidíte, že v podstate celý dom je postavený zo skutočne prírodných materiálov.

Náš zdravý dom je absolútne hypoalergénny a vďaka prirodzeným fyzikálnym vlastnostiam prírodných materiálov prirodzene regulujú v dome teplotu a vlhkosť.

Náš zdravý pasívny dom poskytuje ideálne podmienky pre zdravé dýchanie a tým aj zdravé bývanie.

Zdravé bývanie je garantované aj po stránke hluku. Konštrukcia nášho pasívneho zdravého domu dokonale pohlcuje zvuky a hluk z okolia
a svojim obyvateľom poskytuje pokoj a pohodu.

Ak chcete pre seba a svoje deti skutočne zdravé a úsporné bývanie v skutočne zdravom pasívnom dome, prečítajte si aj ďalšie články v našom blogu o pasívnych domoch.

Veľa užitočných informácií o zdravom pasívnom dome nájdete aj v hlavnom menu na tejto stránke v časti KONŠTRUKCIA A MATERIÁLY.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0908 722 270 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Čoraz viac sú žiadanejšie pasívne rodinné domy a o to viac sa preberajú ceny pasívnych domov. Na otázku pasívny dom a jeho cena,

nie je jednoznačná odpoveď. Ceny pasívnych domov odrážajú materiály použité na výstavbu konkrétneho pasívneho domu a

technológie použité v danom pasívnom dome.


VYSOKÉ CENY NIEKTORÝH PASÍVNYCH DOMOV NIE SÚ ZÁRUKOU ÚSPORNEJ PREVÁDZKY.

 

                                                                                                          
Niektoré ceny pasívnych domov pri stavbe na kľúč presahujú aj hranicu 1.300,€ - 1.500,-€ za meter štvorcový stavby a častokrát

aj podstatne viac.

Prečo si ľudia stavajú pasívne domy?

Zdravé bývanie bolo jednou z dvoch ústredných myšlienok vytvoriť zdravý dom. Druhou myšlienkou bolo úsporné bývanie. Spojením týchto myšlienok sa nám podarilo vytvoriť skutočné zdravé a naviac mimoriadne úsporné bývanie.

Vytvorili sme unikátny pasívny dom - ekoDOM postavený výhradne z prírodných materiálov pre vaše zdravé a úsporné bývanie.

Pasívny dom - história, úspornosť, vlastnosti.

 

Slovné spojenie "pasívny dom" alebo po Nemecky" passivhaus" sa objavilo pravdepodobne prvý krát v roku 1988, kedy o pasívnom dome hovorili Bo Adams a Wolfgang Feist ako pôvodcovia myšlienky a konceptu pasívnych domov.

Pasívny dom - čo to je pasívny dom ?

Pasívny dom sa v literatúre často označuje skratkou EPD, čo znamená energeticky pasívny dom.
Pasívny dom sa vyznačuje v prvom rade oveľa výraznejším znížením energetickej potreby stavby. V pasívnom dome potreba tepla na vykurovanie nepresahuje 15kWh/m² za rok.

PASÍVNY DOM ZO SLAMY.

 Pasívny dom zo slamy je skvelá vec. Záleží však na tom, akú technológiu výstavby pasívneho domu zo slamy si zvolíte a ako chcete riešiť povrchovú úpravu pasívneho domu.
Vždy si dávajte pozor a dobre skontrolujte dokonalé odizolovanie pasívneho domu zo slamy od základov. Urobte to vždy. Či už budete stavať pasívny dom zo slamy svojpomocne alebo to bude pasívny dom zo slamy na kľúč.

PASÍVNY DOM SVOJPOMOCNE

Postaviť si pasívny dom svojpomocne je dobrý nápad. Tento blog sme aj pomenovali ako " BLOG O PASÍVNYCH DOMOCH ". Ako samotný názov hovorí, budeme sa v tomto blogu venovať výlučne téme " pasívny dom ".