Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním. Chcem vedieť viac.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie v súlade s GDPR

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 908 722 270

 

" ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE "
PORADENSTVO ZADARMO – VOLAJTE +421 908 722 270

KONŠTRUKCIE A MATERIÁLY PASÍVNYCH DOMOV

Na stavbu našich pasívnych domov používame výhradne prírodné materiály pre skutočne zdravé a maximálne úsporné bývanie. Prírodné materiály majú mnoho skvelých a unikátnych vlastností, ktoré bežné stavebné materiály nikdy mať nebudú. Bezpečnosť, energetická nenáročnosť, funkčnosť, inovácia a ekológia sú hlavnými znakmi našich stavieb.

 

KONŠTRUKCIE

Naša obvodová konštrukcia pasívnych domov má o 70 – 290% lepšie tepelno- izolačné a tepelno-akumulačné vlastnosti ako bežne používané konštrukcie. "V lete chladí a v zime hreje". Konštrukcia našich pasívnych domov je difúzne otvorená, vynikajúco odhlučnená, ekologická aj s ohľadom na budúce generácie, hypoalergénna pre skutočne zdravé bývanie, prirodzene reguluje vzdušnú vlhkosť a tým vytvára výbornú klímu na bývanie a vďaka vysokej akumulačnej schopnosti celej konštrukcie pasívneho domu, teda obvodových stien , priečok i stropu udržuje priaznivú teplotu aj pri dočasne vypnutom kúrení a neustále šetrí Vašu peňaženku. . Priečky v našej konštrukcii pasívneho domu majú tiež dostatočný akustický útlm a vysoké akumulačné schopnosti. Sú samonosné a pri prípadnej budúcej zmene dispozície interiéru ich opätovne využijete. Nosnú časť konštrukcie pasívneho domu vyrábame zo sušených a hobľovaných KVH hranolov 160/60 mm pospájaných profesionálnymi konštrukčnými skrutkami. Vyrábajú sa presne na mieru vo výrobnej hale. Len u nás sa môžete izbami svojho domu prejsť priamo vo výrobnej hale, kde konštrukciu postavíme a vy si môžete doladiť detaily. Bezpečnosť, zdravé bývanie, energetická nenáročnosť, funkčnosť, inovácia a ekológia , najlepší pomer KVALITA / CENA na trhu sú hlavnými znakmi našich pasívnych domov.


MATERIÁLY

Nosná konštrukcia obvodových stien a priečok v našich pasívnych domov je vyrobená z vysokokvalitných certifikovaných konštrukčných - KVH - hranolov. Táto konštrukcia je opláštená z oboch strán ekologickou stavebnou doskou NATURPANEL. Obvodové steny našich pasívnych domov majú dokonalú tepelnú a zvukovú izoláciu - prírodnú ľanovú izoláciu NATURIZOL. Okrem toho na vonkajšiu stranu obvodovej steny našich pasívnych domov aplikujeme fasádnu drevovláknitú dosku, ktorá má tiež vynikajúce vlastnosti prírodných materiálov. Spolu s ostatnými zložkami konštrukcie zabraňuje prehrievaniu stavby v lete, premŕzaniu v zime, má výrazný fázový posun prestupu tepla a spoločne dokonale izolujú pred hlukom. Na drevovláknitú fasádnu dosku aplikujeme fasádu podľa požiadaviek investora. Štandardne používame samočistiacu silikónovú fasádu rôznej zrnitosti a farby alebo omietku a náter THERMOSHIELD.


Interiérovú stranu obvodovej steny tvorí ďalší NATURPANEL , ktorý je kotvený na rošte s KVH. Takto vytvára uzavretú vzduchovú medzeru v hrúbke 5 cm po celom obvode stavby pasívneho domu. Tým sme docielili praktické oddelenie interiérovej steny od nosnej exteriérovej časti obvodovej steny. Vzduchová medzera je uzavretá po celom obvode stavby, rozdelená na "kapsy" po 60 cm, v ktorých neprúdi vzduch. Tým nedochádza k výmene tepla/chladu medzi interiérom a exteriérom. Okrem toho sú všetky použité materiály vysoko akumulačné čo zabezpečuje maximálnu úspornosť našich pasívnych domov. Vyprodukované teplo zostáva v dome - v stenách, priečkach a strope, ktorý je tiež robený skladbou NATURIZOLU v hrúbke 3 x 10 cm a NATURPANELU so vzduchovou medzerou. Keď k tomu pridáme 20 cm tepelnej izolácie podlahy na ktorú položíme 3 cm dreva , až potom ide finálna - dekoratívna zložka podlahy a vysokokvalitné okná SALAMANDER BLUE EVOLUTION s 92 mm rámom a troma tesneniami máme dokonalý pasívny dom. Náš pasívny dom prirodzene dýcha, reguluje vzdušnú vlhkosť , všetky použité materiály sú hypoalergénne - krásne sa v ňom dýcha. Na ohrev teplej vody používame špičkový bojler so zabudovaným tepelným čerpadlom STIEBEL ELTRON a vykurovanie zabezpečujú mimoriadne úsporné elektrické radiátory ADAX s dokonalým riadením.


Nepoužívame žiadne drahé tepelné čerpadlá ani rekuperácie, ktoré okrem toho že sú drahé, spotrebovávajú energiu, majú relatívne nákladný servis a ich životnosť je cca 15 rokov. Potom treba znova investovať do nákupu, inštalácie, energie a servisu a tak stále dookola.


Keď sme prepočítali investíciu do tepelného čerpadla a rekuperácie na ich životnosť , plus náklady na energiu, ktorú spotrebujú a náklady na servis, vyšlo nám obrovské číslo. Počítali sme to na dom so zastavanou plochou 103 m². V našom pasívnom dome dáte za komfortné kúrenie pri daných cenách energie za obdobie 15 rokov maximálne 2.550,-€ čo je necelých 170,-€ ročne alebo asi 14,-€ mesačne.

Z uvedeného vyplýva že za cenu tepelného čerpadla a rekuperácie môžete v našom pasívnom dome kúriť minimálne 105 rokov!!!

Keď sa na to pozriete z tohto pohľadu, vidíte že nie všetko čo sa javí ako úsporné aj úspory v skutočnosti prináša. Všeobecne to platiť môže . Ale nie v našich unikátnych pasívnych domoch. Keď si do domu pridáte malé krbové kachle alebo krbovú vložku do 5 kW, tak je kúrenie ešte lacnejšie a navyše máte príjemnú atmosféru.

 


 

POZRITE SI TERAZ PRIEREZ OBVODOVOU STENOU NÁŠHO PASÍVNEHO DOMU

1. FASÁDNA DREVOVLÁKNITÁ DOSKA

Hofatex – hydrofobizovaná drevovláknitá doska – 22mm

  • výborné tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti
  • dobre prepúšťa vodnú paru
  • vyrábaná výlučne z prírodných surovín
  • ľahko a jednoducho sa opracováva a aplikuje
  • zdravotne absolútne nezávadná
  • PEFC certifikované

2. Vonkajšie opláštenie nosnej časti konštrukcie - NATURPANEL

Naturpanel –vonkajšia izolácia – 60mm

3. NOSNÁ RÁMOVÁ KONŠTRUKCIA Z KVH

Sušený a hobľovaný KVH hranol – 160x60mm

4. TEPELNÁ A ZVUKOVÁ IZOLÁCIA - NATURIZOL

Naturizol – prírodná tepelná a zvuková izolácia – 160mm

5. VNÚTORNÉ OPLÁŠTENIE NOSNEJ ČASTI KONŠTRUKCIE - NATURPANEL

Naturpanel – vnútorná izolácia – 60mm

6. UZAVRETÁ VZDUCHOVÁ MEDZERA - ODDEĽUJE INTERIÉR OD EXTERIÉRU

Raster zo sušených a hobľovaných KVH hranolov – 50mm

  • dodatočné zvýšenie tepelnej izolácie stavby
  • jednoduché uloženie rozvodov bez potreby priameho zásahu do stien 

7. INTERIÉROVÁ STENA - NATURPANEL

Naturpanel – finálna interiérová stena – 60mm

  • Naturpanel umožňuje aplikáciu širokého spektra povrchových úprav klasickými materiálmi (omietky, nátery, ...), lepenie obkladov, tapiet či inštaláciu ťažkých predmetov do stien ako sú skrinky, sanita, držiaky na TV a pod. tak, ako ste zvyknutí pri bežných stavbách.

NATURIZOL

naturpanel

Prírodná tepelnoakumulačná a zvuková izolácia 

 • 50% ľanové vlákna
 • 22% ostatné lykové vlákna
 • 20% dvojzložkové vlákna
 • 8% protipožiarny a protiplesňový komponent

 

VYNIKAJÚCE TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

 • jedinečný súčiniteľ tepelnej vodivosti významne prispieva k úspore energií

VÝBORNÉ AKUMULAČNÉ SCHOPNOSTI

 • vysoká merná tepelná kapacita výrazne prispieva k zaisteniu tepelnej stability
 • redukcia prieniku tepla spôsobuje oneskorenie nástupu maximálnych teplôt - v lete „chladí“ v zime „hreje“

OPTIMÁLNA REGULÁCIA VLHKOSTI

 • automatické regulovanie vlhkosti: pri vysokej vnútornej relatívnej vlhkosti je vlhkosť pohlcovaná a naopak, prírodné vlákna uvoľňujú vlhkosť, pokiaľ je veľké sucho
 • ľahko odvádza a odvetráva vlhkosť

VYSOKÁ ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

 • prírodné vlákna vibrujú na rovnakej frekvencii so zvukovými vlnami, ktoré sa tým čiastočne vyrušia
 • navyše voľná štruktúra materiálu prostredníctvom trenia medzi pohyblivými vláknami premieňa zvukové vlny na teplo

ODOLNÝ VOČI PLESNIAM, HNILOBE A ŠKODCOM

 • .. a to ako samotnou podstatou prírodných lykových vlákien, tak aj protiplesňovým komponentom
 • ľanové a ostatné lykové vlákna neobsahujú žiadnu živočíšnu bielkovinu – čo je základná potrava pre hmyz a iných škodcov

TVAROVÁ STABILITA A DLHÁ ŽIVOTNOSŤ

 • štruktúra ľanových a ostatných lykových vlákien je prirodzene silná a tak dáva izolačným rohožiam vysoký stupeň pevnosti
 • má vysokú tvarovú stálosť a minimálne riziko porušenia rohože
 • pokiaľ je Naturizol použitý podľa montážnych inštrukcií, majú vlákna prakticky neobmedzenú životnosť za zachovania rovnakej kvality

 

NATURPANEL

naturizol Ekologická difúzne otvorená stavebná doska. Lisovaná za vysokej teploty a tlaku z čistej obilnej slamy bez použitia pojív, obalená recyklovaným papierom. Naturpanely sú sériovo vyrábané v Európe od r. 1999, avšak ich história siaha až do r. 1945, keď sa vo Veľkej Británii začali lisovať prvé dosky. Je to ekologický stavebný výrobok vhodný pre výstavbu nízkoenergetických i pasívnych drevostavieb.

 VYNIKAJÚCE TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

 • schopnosť akumulácie tepla, ktorá výrazne znižuje náklady na vykurovanie
 • teplotná amplitúda panelu s oneskorením 12 hod zabezpečí v lete udržanie príjemnej klímy po celý deň
 • naturpanely prepúšťajú vodnú paru. Pri zvýšenej vlhkosti vzduchu absorbujú vlhkosť do vnútornej štruktúry a pri znížení vlhkosti vzduchu ju naopak uvoľňujú. Tento mechanizmus priaznivo ovplyvňuje mikroklímu v interiéri.

100% RECYKLOVATEĽNÝ

 • pretože slama i papier sú organické materiály, ktoré možno kedykoľvek ľahko recyklovať
 • panely sú dodávané upravené na požadovanú dĺžku, čím sa minimalizuje odpad
 • tým sa stáva z naturpanelov prakticky bezodpadový stavebný materiál

 VYNIKAJÚCE ZVUKOVO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

 • akustický útlm jednoduchej priečky bez povrchových úprav je 33 dB

VYSOKÁ POŽIARNA ODOLNOSŤ

 • kategória E
 • panel neobsahuje vzduch ani chemikálie, ktoré by podporovali horenie

 VYNIKAJÚCE MECHANICKÉ VLASTNOSTI

 • pevný, robustný, mechanicky odolný, čo umožňuje realizáciu samonosných priečok bez nosných konštrukcií a ďalšieho zateplenia
 • neprenášajú na povrchové úpravy vibrácie a pohyby konštrukcie, preto opakovane nedochádza k deformáciám (praskaniu) povrchových úprav

 

KVH HRANOLY

Sú sušené konštrukčné drevené dĺžkovo napojované hranoly. Sú certifikované a spĺňajú najvyššie požiadavky, ktoré sa na tieto stavebné materiály kladú. KVH hranol je produkt so sledovanou kvalitou a jasne definovanými vlastnosťami - sú presne stanovené limity pre obsah vlhkosti, presnosť rozmerov, chyby materiálu, kvalitu povrchu atď. KVH hranol je sofistikovaný masívny konštrukčný materiál určený pre skryté i pohľadové konštrukcie bytových, verejných i priemyselných drevostavieb. KVH hranoly sa vyrábajú iba z certifikovaného a vysoko kvalitného smrekového sušeného reziva od renomovaných domácich výrobcov. Pri použití KVH hranolov môžeme upustiť od chemického ošetrenia takmer vo všetkých oblastiach. V prípade, že je stavba riadne uzatvorená, sú huby, plesne a napadnutie hmyzom vylúčené. Dôkladným vizuálnym výberom sú vylúčené alebo odstránené chyby, ktoré by mohli byť na prekážku mechanicko-fyzikálnych alebo pohľadových vlastností konštrukčných hranolov. Pre lepenie sa používajú iba certifikované PUR lepidlá. ktoré spĺňajú prísne požiadavky podľa DIN 68140.

KVH hranoly sú vyrábané v súlade s týmito normami - ČSN EN 385, ČSN EN 408, ČSN EN 1912, ČSN EN 13183, ČSN EN 14081, ČSN 731701, ČSN 732824 (DIN 4074), DIN 68140