Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním. Chcem vedieť viac.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie v súlade s GDPR

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. +421 908 722 270

 

" ZDRAVÉ A ÚSPORNÉ BÝVANIE "
PORADENSTVO ZADARMO – VOLAJTE +421 908 722 270

ThermoShield - Základné informácie

Nové technológie to majú na začiatku často ťažké. Keď sa v 19.storočí stavali prvé železnice, varovali "experti", že ľudské telo sa nemôže vyrovnať s rýchlosťou väčšou ako 30 km/h. S podobnými rozpakmi bol konfrontovaný taktiež ThermoShield.

Hlavne výrobci klasických farieb a izolačných hmôt sa samozrejme obávali novej technológie a postarali sa o veľa nie príliš objektívnych informácií v médiách.

Vedecké práce nezávislých výskumníkov ústavov týkajúcich sa transportu vlhkosti stavebnými dielmi, dokladujú princíp činnosti a opodstatnenosť technológie termokeramických membrán, ktorá sa v praxi osvedčuje už 20 rokov.

Výskumy ukazujú, že tradičný pohľad a metódy k tomu, aby realisticky zobrazili komplexné procesy dynamiky prenosu vlhkosti a tepla v budovách, už nestačí.

ThermoShield je v rovine aplikácií nových poznatkov do praxe veľký kus vpredu.

Tak, ako kedysi železnice.

Základná charakteristika

Termokeramické náterové hmoty na akrylátovej báze dostupné v mnohých farebných odtieňoch pripravené k okamžitému použitiu. Majú široké spektrum využitia najmä v stavebníctve. Je možné ich aplikovať na takmer všetky druhy podkladov ako v exteriéri tak v interiéri.

Zloženie

spojivo - vysoko elastická akrylátová živica, ktorá pôsobením UV žiarenia vytvára dvojitú sieťovú štruktúru
výplň - mikrokeramické duté guličky (vo vnútri obsahujúce inertný plyn)
farbivo - biela v podobe oxidu titaničitého, poprípade ďalšie farebné pigmenty

Špecifické vlastnosti

Plní funkciu tepelnej keramickej membrány - tzn., že náter je variabilne difúzne otvorený a zabraňuje vode a vzdušnej vlhkosti prenikaniu do podkladu, zároveň ale umožňuje jej odparenie, takže na podkladoch s absorbčnou a difúznou schopnosťou reguluje vlhkosť podkladu a tým zvyšuje tepelný odpor celej konštrukcie.

Má veľmi vysokú trvalú odrážavosť - späť do priestoru odráža 86% slnečného žiarenia. Dokázateľne znižuje náklady v zime na kúrenie a v lete na klimatizáciu - toto sa dá dokumentovať na základe osemnásťročných skúseností. Boli dokázané úspory na kúrenie 29%.

Princíp funkcie

Mikrokeramické guličky obsahujúce inertný plyn, majú nezanedbateľné tepelno-izolačné vlastnosti, ale predovšetkým zabezpečujú vysokú odrážavosť slnečného žiarenia. Vysoko elastická akrylátová živica v spojení s mikrokeramickými guličkami zamedzujú atmosferickej vode v prenikaní do podkladu, súčasne však pri poklese vzdušnej vlhkosti na bežnú úroveň umožňujú odparenie vodnej pary, ktorá je obsiahnutá v konštrukcii. Jedná sa o termokeramický krycí povlak, ktorý vďaka svojej "variabilnej vzdušnosti" pôsobí ako membrána, ktorá podporuje rýchle odparovanie nadmernej vlhkosti z podkladu (princíp GORE-TEX ). Znížením obsahu vlhkosti konštrukcie o iba 1% zvýšime izolačnú schopnosť stavebného materiálu o 10%!

Možnosti aplikácie

Vďaka svojej vysokej elasticite a priliehavosti je možná aplikácia na veľa rôznorodých povrchov vrátane väčšiny kovov, dreva, plastov, penovej hmoty, textílií, materiálov zo syntetických vlákien, betónu, starej aj novej omietky a niektorých predošlých náterových vrstiev. Vysoká elasticita zamedzuje vzniku termodynamicky zapríčinených trhlín, čo môžeme využiť pri nátere na seba naväzujúcich, avšak rozdielnych konštrukčných prvkov s rôznou tepelnou roztiažnosťou.

Aby hore uvedené všeobecné vlastnosti boli dodržané tam, kde je treba, vyrába sa ThermoShield v troch modifikáciách určených predovšetkým pre nasledujúce použitie:

ThermoShield Exterieur - farby určená na fasády
ThermoShield Interieur - farba do interiéru
ThermoShield TopShield - farba pre strešné nátery